Emre AKGÜN emre

   Sakarya Üniversitesi Makine bölümünden mezun oldu. Beykoz Belediyesi Tiyatro grubunda oyunculuk yaptı. Türkiye’nin ilk bilim merkezi olan ‘Şişli Bilim Merkezi’nde 2004 yılından itibaren 8 yıl boyunca rehber ve eğitim organizasyonları alanlarında görevler aldı. Bilim merkezinde çalıştığı yıllar boyunca 250 binden fazla öğrenciye rehberlik, bilim gösterileri ve bilim atölyeleri konusunda eğitimler verdi. Türkiye’de ilk kez yaz ve kış bilim okullarının uygulanması konusunda çalışmalar yürüttü. ‘Dupont Yaz Bilim Okulu’ ve ‘Eti Cin Bilim Okulu’ kapsamında 7 – 14 yaş arası öğrencilere elektronik, uzay, ilginç deneyler, bilim illüzyon atölyeleri gerçekleştirdi. Electrolux ile Enerji Tasarrufu, Bridgestone sponsorluğunda Bilim Merkezi bünyesine kazandırılmış olan ‘Güvenli Sürüş ve Yol Emniyeti’ temalı sergi alanlarının eğitimlerinin oluşturulması ve sunulması görevlerinde yer aldı. Tübitak destekli ‘Yaz Bilim Okulu’ projesinde eğitmen ve koordinasyon görevi yaptı. Avrupa Birliği Projesi olan ‘TimeForNano’ projesinde birçok farklı ilde ‘Nanoteknoloji’ eğitimleri verdi. Gaziantep ve Eşkişehir Bilim Merkezlerinin kuruluş aşamasında eğitmen kadrolarının eğitimlerinde yer aldı. 2012 yılı itibariyle ‘Şişli Bilim Merkezi’nden tecrübeli eğitmenlerle birlikte YesToScience firmasının kuruluşunda yer aldı. YesToScience bünyesinde İstanbul ve diğer şehirlerde yüzlerce okulda bilim gösterileri ve bilim atölyeleri gerçekleştirdi. Ekibimiz bünyesinde; bilim gösterileri ve bilim atölyelerinin oluşturulması ve sunulması konusunda görevler üstlenmektedir. 15 yıllık bilim iletişimi tecrübesi ile YesToScience bünyesinde sahnede bilimi çocuklara ulaştırmaya devam etmektedir.

Yüksel ÖZyüksel

    İstanbul Kültür Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümünden mezun oldu. Türkiye’nin ilk bilim merkezi olan ‘Şişli Bilim Merkezi’nde 2003 yılından itibaren 9 yıl boyunca rehber eğitimleri sorumluluğu ve eğitim organizasyonları alanlarında görevler aldı. Bilim merkezinde çalıştığı yıllar boyunca 250 binden fazla öğrenciye rehberlik, bilim gösterileri ve bilim atölyeleri konusunda eğitimler verdi. Türkiye’de ilk kez yaz ve kış bilim okullarının uygulanması konusunda çalışmalar yürüttü. ‘Dupont Yaz Bilim Okulu’ ve ‘Eti Cin Bilim Okulu’ kapsamında 7 – 14 yaş arası öğrencilere elektronik, uzay, ilginç deneyler, bilim illüzyon atölyeleri gerçekleştirdi. Electrolux ile Enerji Tasarrufu, Bridgestone sponsorluğunda Bilim Merkezi bünyesine kazandırılmış olan ‘Güvenli Sürüş ve Yol Emniyeti’ temalı sergi alanlarının eğitimlerinin oluşturulması ve sunulması görevlerinde yer aldı. Tübitak destekli ‘Yaz Bilim Okulu’ projesinde eğitmen ve koordinasyon görevi yaptı. Avrupa Birliği Projesi olan ‘TimeForNano’ projesinde birçok farklı ilde ‘Nanoteknoloji’ eğitimleri verdi. Gaziantep ve Eşkişehir Bilim Merkezlerinin kuruluş aşamasında eğitmen kadrolarının eğitimlerinde yer aldı. 2012 yılı itibariyle ‘Şişli Bilim Merkezi’nden tecrübeli eğitmenlerle birlikte YesToScience firmasının kuruluşunda yer aldı. YesToScience bünyesinde İstanbul ve diğer şehirlerde yüzlerce okulda bilim gösterileri ve bilim atölyeleri gerçekleştirdi. Ekibimiz bünyesinde; bilim gösterileri ve bilim atölyelerinin oluşturulması ve sunulması konusunda görevler üstlenmektedir. 15 yıllık bilim iletişimi tecrübesi ile YesToScience bünyesinde sahnede bilimi çocuklara ulaştırmaya devam etmektedir.

 

Vildan OZANVildanOzan

    Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya bölümünde lisansını tamamladıktan sonra yine aynı üniversitede Biyokimya alanında yüksek lisans eğitimini tamamlayarak Yüksek Biyokimyager ünvanı ile mezun oldu. Şişli Bilim Merkezi’nde 2005 yılından itibaren 6 yıl boyunca deprem ve yangın eğitmenliği, iklim değişikliği eğitimi ve rehber eğitmenliği görevi yaptı. Şişli Bilim Merkezi’nde çalıştığı yıllar boyunca yaz ve kış okulu kapsamında Ekoloji Atölyesi, Dinozor – Fosil Atölyesi, Uzay Atölyesi ve Kimya atölyelerini gerçekleştirdi. İlhan Koman Vakfı – Hulda Projesi kapsamında Denizlerde Yaşam Atölyesi’ni oluşturarak proje dâhilinde öğrencilerle buluştu. Bilim iletişimi konusunda 1 yıl boyunca bir firmada çalışmalar yürüttü. 2017 yılı itibari ile YesToScience ekibine dâhil oldu. Ekibimiz bünyesinde, bilim atölyelerinin oluşturulması, anaokulu ve ilkokul seviyesinde farklı konseptlerde gerçekleştirilen bilim atölyelerinin uygulanması görevlerini yürütmektedir.

Büşra Buse GÜLDÜRWhatsApp Image 2018-11-21 at 17.31.44

Bartın Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Bartın Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Anabilim dalında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. 2017 yılı itibari ile YesToScience ekibine dâhil oldu. Ekibimiz bünyesinde, anaokulu seviyesinde bilim atölyelerinin uygulanması ve organizasyon görevlerini yürütmektedir.

 

Ekibimizin Tecrübeleri

  • Bilim Merkezinde 700binden fazla öğrenciye eğitim 
  • Avrupa Birliği’nin bilim iletişimi projelerinde koordinasyon ve eğitim görevleri
  • Time for Nano, Hulda, Nanopinion gibi Avrupa Birliği Projelerinde görevler
  • Türkiye’de ilk kez AB Projeleri vasıtasıyla öğrencilere yönelik nanoteknoloji eğitimlerinin uygulanması ve Türkiye genelinde birçok ilde Nanoteknoloji eğitimleri
  • Öğretmenlere yönelik interaktif eğitim seminerleri
  • Kimya, nanoteknoloji, uzay, dinozor-fosil, bilim-drama, enerji gibi atölye programları oluşturma ve uygulama
  • Tübitak destekli “Yaz Bilim Okulu Projesi” uygulaması
  • Yaz ve sömestr bilim okulu programlarının oluşturulması ve uygulanması
  • Okullarda ve AVM’lerde bilim şenliği etkinlikleri
  • Gaziantep ve Eskişehir gibi ülkemizin yeni açılan bilim merkezlerinin eğitmen kadrolarının eğitimi